DESTPÊK | DAXUYANI| DOSYA| FORUM| ANONS|PRENSIP | E MAIL | ARŞÎV | WEBMAIL


nurullahtimur@hotmail.com

Nurullah Timur    

Seni çok özledik kirvem


10/6/2012

Seni çok özledik kirvem

(Ekrem Karahanı Anarken)

                     

Aramızdan ayrılalı bir yıl olmuş kirvem, inan  farkında değilim çünkü ben hala zaman zaman seninle konuşmaya devam ediyorum Çağlayanspor’da birlikte oynadığımız günleri, sonra senin Demirspor’un kalesini koruduğun günleri, bir Demirspor maçında sana 30 metreden attığım golü, zaman zaman hatırlar gülerdik ya. Bazen de Çağlayan da ki arkadaşları hatırlamaya çalışırdık Gavur Feğoyu, Mehmet Uzun’u (Tomê), Paşa Uzun’u, Talatı, Memeciki, Hamza abiyi, Ciloyu Şükrüyü  Şerefi, Kadri Boduroğlu’nu onların yeteneklerini anardık hele Kadri Boduroğlu ile Zühtü Çiğdem arasında geçen o komik konuşmayı hiç unutamıyorduk değil mi?

 

Birde Ortaokulda sen A şubesinde ben B şubesinde idim hoca seni beni çağırmak üzere B şubesine göndermişti ya, sen sınıf ta hocaya ” hocam Nurullah Fikri Timuru hoca cağırıyor“ demiştin, ben ayağa kalkınca hayrete düşüp ”oğlum sen ne zaman Nurullah  Fikri oldun, Nuro “ demiştin bütün sınıf yerlere yatmıştı gülmekten.

 

Sonra 70 li yılların özellikleri gereği futbolculuktan devrimçiliğe evrilmiştik. Sen İbo ve ben İstambul da dershane yıllarımız başlamıştı. Sen ağabeylerinin yanında ben ve İbo Devrim talebe yurdunda kalıyorduk, ne çok severdin o yıllarda pilav üstü kuruyu hatırlıyormusun? Ayrıca denizlerin asıldığı gece ne kadar puslu bir hava vardı Istambul da değilmi? Ne kadar derinden yaşamıştık o acıyı.

 

Artık sen ve İbo’nun Ankara benim de Konya günlerim başlamıştı. Ankara’da sık sık Diyarbakır yurdunda  bir araya gelirdik hele Şıvan’ı ilk sahneye çıkrdığınız Diyarbakır gecesi ni hiç unutamıyorduk ve o gece Şıvan’ı salondan kaçırdığımızı da. Nekadar zor yıllar gecirmiştin Diyarbakır yurdunda hatırlıyormusun? Faşistlerin hastanede senle Efe’yi sıkıştırdakları o zor günü yıllar sora bana anlatmıştın.

 

İlk tayin olduğun yer Konya Kulu idi yıllarca önce sürgün edilmiş kürdlere buluşmuştun orada ne çok sevmişlerdi seni, oradaki gençlere ekol olmuştun. Onlara DDKD yi anlatmış ve sevdirmiştin.


Diyarbakırlı yıllarda yine beraber olmuştuk. Sen sendikada ben Oda da çalışıyorduk cok yoğun olduğumuz günlerdi. Yine de her fırsatta  bir araya gelip hem güncel konuları tartışır hem de geçmişi yad ederdik

 

Sonra bir gün darbe oldu. Çok zor günler başlamıştı ikimizde işsiz kalmıştık arkadaşlarımız içeri alınıyordu, yurtdışına çıkışlar başlamıştı. Biz seninle bir gün Pervari ye gitmiştik aracı sen kullanıyordun Siirt te aracımızın lastiği patlamıştı lastiği yaptırıp yola devam etmiştik. Yolda lastiğimiz fırlamıştı ve uçuruma doğru sürüklenmiştik, korkarak arabadan cıkmış lastiği bulup araca takarak yola devam etmiştik.


Cezaevi günlerin başlamıştı bana orayı yani Mamakı sen anlatmıştın işkenceleri ve orada işkençe sonucu yakalandiğin hastalığı. Yurt dışına çıkmak istiyorduk İstambul da başka bir siyasetten abimzden yardım istemeye gitmiştik. Onun ”sizi siyasi hareketiniz göndersin” cevabı bizi ne kadar çok üzmüştü, ne kadar etkilenmiştik.

 

Sonra kararını verip Siverek te yaşamaya başladın. Bu kararınla hepimize liman oldun. Her Sivereğe gelen senin  inanılmz geniş limanında demirlerdi.  Kebap ve muhabbet en vazgecilmez ikramındı. Hele Mehmet Uzun’la fıratı boydan boya gezişinizi Gerger Kalesini ne kadar heyacanla anlatırdın. Şimdi Mehmet’le berabersin orada nereleri geziyorsunuz ara sıra oralarla da ılgili bilgi verirsen zevkle dinleriz.

 

Bir ara İzmire gelmiştin Alsancak’ta rakı içmiştik Kizil İbo ile Piro’nun 60 yaş kartı muhabbetine ne kadar çok gülmüştük.

 

Geçenlerde Rukiye aradı beni, ikimizi rüyasında görmüş sağ olsu bu rüyayı benimle de paylaşmak istemiş, biraz muhabbet ettik. Sonra Sivereğe gittm.

Arkadaşlar DDKD’li yitirdiklerimize anma toplantısı yaptılar. Hayli kalabalıktı. Hepinizin resimleri kalbimizin üzerindeydi. Gerçi sizde izlemişsinizdir sizler nasıl yorumladınız izlnimlerinizi herhelde bize ulaştırırsınız. Vardır bir iletişim şekli değil mi? 

 

9 Hazıran 2012

 

                           

---
Nivîsên din yên nivîskar
26/2/2013  İmralı, çözüm, barış süreci
31/1/2013  Müzakereya giderken siyasal partiler
10/1/2013  Müzakere, AKP ve ‘Stratejik Derinlik’
10/12/2012  Siyaset ilelebet kin ve nefreti kaldırmaz
10/12/2012  Siyaset ilelebet kin ve nefreti kaldırmaz
9/11/2012  Canlara kıymayın
8/10/2012  Yerel seçimlere hazırlanmak
9/9/2012  Gaziantep’te kime hizmet edildi
19/8/2012  Daha çok Fikri’ler görürsünüz
30/7/2012  Kürtler Suriye’de kendi örgütleri ile masaya oturmaya hazır olmalı
10/6/2012  Seni çok özledik kirvem
29/5/2012  Uludere’de katliam oldu sorumluları kim?
3/5/2012  Siverekte ne oldu ?
18/3/2012  Halepçe katliamında dış dünya
25/2/2012  Sigortamız Güney’dir
7/2/2012  Yanlışları sesli konuşmak erdemdir…
7/1/2012  Uluderede Katliam Oldu: Sorumlu Kim ?
17/12/2011  Dersimin planlı katliamı